Чвертьстолітній ювілей священничих свячень, що його відзначав у суботу 22 травня о. Павло Старух ЧСВВ, парох греко-католицької парафії св. Миколая в Банях Мазурських, несподівано, за справою присутніх на ньому отців, вірян і запрошених гостей, перемінився в місцеве свято (помимо того, що його не відмітив жоден з календарів).

Отець Павло Старух ЧСВВ був висвячений до священничого сану 25 років тому в Варшаві, натомість ювілей відзначав у Банях Мазурських, з якими доля, чи може вірніше, направлення, пов’язали його кільканадцять років тому. Про те, що не були ті роки просто звичайно відмічені у настінному календарі, засвідчила присутність на літургії у місцевому храмі чималої кількості  вірян (як на складний час пандемії), дітей та молоді у святкових одягах і вишиванках, братів-монахів, монахинь, священників, а також представників місцевої державної адміністрації.

Божественну Літургію очолив і відслужив Ольштинсько-Ґданський Єрарх Владика Аркадій Трохановський, з яким до престола стали отці і ієромонахи Венґожевського та Ольштинського деканатів.

– Кожна людина – нагадав у слові до згромаджених у церкві в Банях Мазурських у суботнє передобіддя 22 травня Владика Трохановський – має своє призначення, чи особливе запрошення від Господа Бога посісти певне місце в людській спільноті і на цьому місці, за допомогою ще інших Господніх обдарувань, терпеливо виконувати своє завдання, яке доручив йому Всевишній… Чим є священство? Пригадаймо слова св. Йоана Золотоустого, чи також десять законів св. Василія Великого – яким має бути священник? Тайна священства, це велика відповідальність. Єпископ доручає кожному священнослужителеві церковне служіння. Найперше проповідування Божого Слова, уділювання Святих Тайн та ведення молитовного життя. І тим має він найперше ділитися з вірними, які йому доручені… має катехизувати і творити парафіяльну спільноту…

Літургія у храмі св. Миколая в Банях Мазурських завершилася недовгим  концертом дарованим отцю Павлові Старуху ЧСВВ дітьми та молоддю з парафії, підготованими сестрами-монахинями і місцевими вчительками, а також подячними промовами і ювілейними  дарунками від запрошених гостей.

Греко-католицька парафія та українська спільнота в Банях Мазурських мають своє особливе місце у цілій громадськості регіону. Тут усі працюють для спільного добра підтримуючи в різних ситуаціях одні одних, як відзначила представник адміністрації Староства, а особа отця Павла тут окремо відома і поважана всіма.

(бт)