У свято Собору Пресвятої Богородиці та св. Йосифа Обручника преосвященіший Владика Аркадій Трохановський відвідав вірян Ольштинсько-Ґданської Єпархії в конкатедрі в Ґданську. Разом з Владикою при престолі служили: о. митрат Йосиф Улицький, парох місцевої парафії та о. диякон Богдан П`єтночка.

У цьому році маємо виняткові свята Різдва Христового. Це свята крізь сльози. Чимало українських родин в жалобі. Хоча на сході війна, то у ґданському храмі святкувало чимало українців з Польщі та України. Свято об’єднало усіх нас і показало, що попри всіх труднощей треба святкувати, щоби показати, що українці колядують і не здаються. Народження Ісуса Христа приносить надію на краще завтрашнє, на перемогу добра над злом. 

Перед проповіддю Владику Аркадія та усіх прибулих привітав настоятель храму. У проповіді Владика Аркадій зокрема відзначив: «Сьогодні всі ми несемо наслідки дуже невторопної політики західного світу проти росії. Відчуваємо різноманітні кризи, несподівано несемо підвищені кошти життя, енергетичну кризу і кожен, кожна, це відчуває в домашньому бюджеті. Одночасно усі ми стали свідками чогось дуже прекрасного. Чимало наших вірян у цілий Ольштинсько-Ґданській Єпархії стали справжніми волонтерами. І сьогодні, коли приходжу, щоби поклонитися перед іконою Різдва Господа нашого Ісуса Христа, хочу подякувати Господу Богу за всіх вас, які так ревно відповіли на цей заклик. В таку ж дійсність приходить дитя Ісус. Народження Ісуса, це щось нового, що дозволяє нам народитися знову, знайти в Ньому силу протистояти кожному випробуванню. Приходить, щоби ми похилилися над кожним життям. Бог його дарує і нікому не хоче відбирати. Він Бог милосердя, а не каральний суддя.  Народження Ісуса викликає також подив, тому що Бог стає тілом, беззахисною дитиною, народженою від діви Марії. Щоби прийняти Сина Божого, ми повинні відкрити Йому свої серця з великим  смиренням, подібно до трьох Царів, які, хоч і мали всі знання, упокорилися перед Ісусом, впали на коліна. Того також потрібно сучасний людині.

Цілорічний багаж різних подій наказує поставити запитання: «Чого сьогодні вчить нас християнство, вчить нас Різдво Христове?». Заохочує нас до життєвої второпності, до здержливості, щоби не бажати понад те, що ми можемо досягнути. Запрошує нас до цього, щоб ми доглядали себе взаємно, щоб ми второпно користали з усього, та щоб ми мудро використали дар, яким є життя. Війна в Україні показала, як все міняється. Як люди, яким надавали ми допомогу, на жаль, сьогодні їх вже немає. Ворог забрав у них життя. А Бог приходить, і хоче щоб ми Його знайшли, щоб ми ним жили нащодень.

Сьогоднішнє свято зпрошує нас до цього, щоб ми раділи. Ніхто не має права, щоб в українців забрати право до святкування, до радості, до скріплення себе у вірі та надії.  Нехай це Різдво принесе перемогу Україні. Вміймо показати, що добро перемагає, що Божа правда перемагає, що Господь проведе нас через темряву, через самотність, через страждання. Він у повній солідарності з нами. Це знамення Різдва. Це джерело нашого миру і радості. Тому колядуймо, щоб увесь світ почув українську коляду, український спів. Колядуймо, щоб показати, що передаємо вістку про Добру Новину, що в українців не можна відібрати святкування Різдва Христового».

На завершення проповіді Владика Аркадій привітав усіх із світлим празником Різдва Христовтого: „Бажаю усім миру в людських серцях та у світі. Нехай радість Різдва зміцнить віру, зміцнить відносини з Богом, навчить передавати надію і розпалювати любов та віру в безмежну Божу любов і доброту. Нехай Різдво Христосве принесе мир всім людям, принесе почуття безпеки. Нехай новонароджений Христос дарує свої ласки і нехай його слово буде світлом на шляхах повсякденного життя. Бажаю багато здорв’я та щоб з Богом перемагати усі життєві випробування й Божого благословення у Новому 2023 році та перемоги добра над злом й пермоги Україні. Амінь”.

Після Божественної Літургії присутні в храмі традиційно відспівали многолітствіє Папі Францискові, Главі і Батьку УГКЦ Святославу, усім митрополитам та єпископам, священникам, сестрам монахиням і братам монахам та цілому українському народові. Натомість парафіяни привітали Владику Аркадій з днем його народження і свого пароха з празиком св. Йосифа Обручника.

На завершення  святкувань у храмі Владика Аркадій привітав пароха о. Йосифа Улицького з днем його покровителя, подякував всім священникам, та всім, що допомогли підготувати й велично відсвяткувати празник Собору Пресвятої Богородиці.

Відбувся ще міні-спектакль колядників з вертепом. Наймолодші із батьками принесли новину про народження малого дитяти Ісус. Принесли надію, щоб усі не сумували, а радісно і торжестенно святкували, щоб Україна перемогла. На завершення вертепу Владика Аркадій подякував усім присутнім та роздавав дітям подарки.

редакція  cerkiew.eu

фото: парафія