Третього дня Різдвяних Свят, 9 січня, в день спомину св. первомученика Стефана, в ольштинському соборі була відслужена Божественна Літургія, після якої відбувся концерт Національної капели бандуристів України ім. Г. Майбороди з Києва. Літургію очолив Владика Аркадій Трохановський. Співслужили: парох, о. Іван Галушка, о. Станіслав Тарапацький та о. диякон Богдан П’єтночка.

У проповіді Владика Аркадій, між іншими, відзначив: „Прихід на землю Сина Божого означає також і велику жертву. Щоби проповідувати Ісуса Христа, Добру Новину, потрібно бути готовим на різноманітні виклики. Церква не може мовчати. Вона покликана на різний спосіб проповідувати прихід Спасителя. Поширювати правду про добро, про мир, про правду Божого плану щодо людини. Над нашою вірою треба постійно чувати. Ми повинні згадати також покровителя сьогоднішнього свята – св. мч. Стефана, який пригадує нам про вірність Богові. Відновлюймо наше релігійне життя кожного дня. Найперше починаймо від простої молитви, щоби випрацювати привичку щоденної молитви. Полюбити молитву, та ніколи не сумніватися. Тоді завжди будемо розуміти Божу волю щодо нас. Зуміємо відкрити своє покликання.”

Владика Аркадій у проповіді ще сказав: „Сьогоднішнє свято збагачене концертом колядок. Радіємо, що можемо підіймати знаменитий ансамбль, заслужену капелу бандуристів України, саме в нашому храмі, місці, яке стало центром гуманітарної допомоги біженцям. Сьогодні тут прозвучить колядка. Ніхто не має ніякого права, щоби в українців відбирати право до святкування Різдва Христового. З нами Бог – Він у повній солідарності з нами. Це знамення Різдва. Це джерело нашого миру і радості. Тому колядуймо, щоб увесь світ почув українську колядку. Колядуймо, щоби показати, що сповіщаємо Добру Новину, що в українців не можна відібрати святкування Різдва Христового.”

Владика Аркадій привітав усіх з Празником Різдва Христового бажаючи перемоги Україні, дійсної перемоги добра над злом. Радіймо тим святом, радіймо з приходу Ісуса Христа до нас, тому що З нами Бог – закінчив Владика. Ольштинський ординарій привітав також усі Стефанії та Стефанів з днем їх покровителя та подарував їм многолітствіє.

Після літургії відбувся благодійний концерт „Українське Різдво” Національної капели бандуристів України ім. Г. Майбороди з Києва. Про капелу бандуристів спочатку розповіла п. Ярослава Хруник. Потім артисти розповідали самі про себе професійно виконуючи українські колядки. Це була знаменна подія для ольштинського собору. Це була реальна причина, щоби пишатися такими артистами, що так чудово показують свої таланти голосами та українськими національними музичними інструментами. Ми почули аж 22 колядки. Члени капели бандуристів, це сьогодні справжні воїни слова, пісні та української музики, які славлять добре ім’я України. Капела бандуристів починає свій тур по Польщі з концертами колядок, який триватиме до 20 січня. Це уже черговий візит капели в Польщі.

На закінчення концерту Владика Аркадій подякував артистам за прийняття запрошення, за чудове виконання колядок, за привітання з нагоди Різдва Христового. Також від імені парафії подякували п. Павло Ґерчак та п. Мирослава Четирба-Піщако, яка звернула увагу на те, що даний концерт настільки емоційний, що на довго залишиться в пам’яті тих, хто  прийшов, щоби послухати українських колядок. Звернулася також до спільноти, щоби відгукнулася та пожертвувала кошти з призначенням на українське військо, яке відстоює українську землю. В подяці хор та усі зібрані в церкві миряни заспівали артистам з України традиційне «Многая літа».

Ред. cerkiew.eu

фото: Збіґнєв Піщако

Categories: Katedra