W II Dzień Świąt Bożego Narodzenia, 08.01.2022 r. po Boskiej Liturgii w Cerkwi Narodzenia NMP w Pasłęku dzieci wraz rodzicami zaprezentowali Wertep (jasełka). Występ był wypełniony radością, pozytywną energią, humorem, a przede wszystkim szczęściem wypływającym z Bożego Narodzenia. Artyści wykonali tradycyjne oraz współczesne kolędy przeplatane rolami poszczególnych postaci. Nie zabrakło pokrzepienia oraz nadziei w zwycięstwo i pokój w Ukrainie.

Wertep przygotowali p. Adrian Tyrawski oraz p. Ewa Hubacz we współpracy z rodzicami oraz dziećmi uczęszczającymi na religię greckokatolicką w Pasłęku. W wertepie wzięli również udział goście z sąsiednich parafii.

Pasłęcka wspólnota parafialna z zaciekawieniem, radością, a także ze wzruszeniem przyjęła występ. Na zakończenie wikariusz ks. Igor Hubacz podziękował za radość, którą podzielili się z obecnymi kolędnicy, a także podkreślił, że drzemiący w dzieciach potencjał stanowi bazę do tego, by w przyszłości budować na nich nasze wspólnoty parafialne.

Categories: Parafie