Zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich uczestników uroczystości pogrzebowych św. p. Ks. Grzegorza Nazara w Parafii Greckokatolickiej w Cyganku Żelichowie o zastosowanie się do wskazówek porządkowych. 

1. Adres parafii: Posługując się nawigacją wpisz w wyszukiwarkę adres: Żelichowo 31. Nasza parafia zwyczajowo nazywana jest Parafia w Cyganku, jednak administracyjnie znajduje się w miejscowości ŻELICHOWO. 

2. Mapa z miejscami parkingowymi.

P1 – Parking dla kapłanów usytuowany jest na przystani kajakowej. Wjazd z kierunku Nowy dwór Gdański – Stegna za przystankiem autobusowym w prawo. Będzie stał znak P przy trasie 502. W razie gdy parking będzie zapełniony należy przejechać na parking P3. Zjazd z trasy 502 w kierunku Żelichowo. Oznaczenie na mapce P3. 

P3 – Parking dla uczestników uroczystości 

3. Dojście z Parkingu P3 zajmuje około 10 minut (700 metrów.)

4. Parking dla autobusów i  busów znajduje się przy gospodzie Mały Holender. Należy powiadomić kierowcę autobusu, aby parkować autobus tyłem już zjeżdżając z trasy 502. przy gospodzie nie ma miejsca na zawrócenie.

5. Przy domu parafialnym parking dla biskupów i najbliższej rodziny 

ZE WZGLĘDÓW BEZPIECZEŃSTWA ZAKAZ PARKOWANIA SAMOCHODÓW W ZDŁUŻ DRÓG DOJAZDOWYCH ZAZNACZONYCH NA MAPACH KOLOREM CZERWONYM

WYJAZD NA CMENTARZ W STEGNIE PO ZAKOŃCZENIU BOSKIEJ LITURGI

1. Wyjście ze świątyni.

2. Po włożeniu trumny do karawanu. Wszyscy uczestnicy pogrzebu jadą w kierunku miejscowości Stegna. Wyjazd z każdej drogi w prawo. Prosimy nie czekać na karawan z trumną, tylko od razu kierować się na cmentarz w Stegnie.

3. Po wjeździe do Stegny na rondzie pierwszy zjazd w kierunku Krynica Morska. Parking w Stegnie jest za kościołem. 

4. Po przybyciu do Stegny, zaparkowaniu samochodów, ustawiamy się przy drodze prowadzącej od Kościoła w kierunku cmentarza. Karawan podjedzie od głównego wejścia do kościoła. 

5. Biskupi z najbliższą rodziną wyjeżdżają z Żelichowa na końcu. 

Sugestia – proszę wejść na mapy Google i zorientować się w terenie. 

Ważne miejsca:

Parafia Greckokatolicka w Żelichowie 

Kościół w Stegnie 

PROSZĘ ZAPLANUJ SWÓJ PRZYJAZD WCZEŚNIEJ ABY ZDĄŻYĆ NA CZAS.

Porządek uroczystości pogrzebowych. 

Czwartek 18-05-2023

17:00 – przywiezienie trumny z ciałem św. p. Ks. Grzegorza Nazara

18:00 – Parastas w świątyni p.w. św. Mikołaja w Żelichowie

Piątek 19-05-2023

10:00 – przywiezienie trumny z ciałem św. p. Ks. Grzegorza Nazara

11:00 – Boska Liturgia 

Po zakończeniu Boskiej Liturgii przewiezienie ciała św. p. Ks. Grzegorza Nazara na cmentarz w Stegnie.