W dniach 25-28 czerwca 2024 r. w Iławie, na wyspie Wielka Żuława, odbył się po raz kolejny turnus formacyjno-wypoczynkowy dla ministrantów „Andrejada”. W tym roku w wydarzeniu wzięło udział 45 uczestników z parafii greckokatolickich w: Iławie, Ostródzie, Lęborku, Pasłęku, Elblągu, Godkowie, Morągu, Ornecie, Olsztynie i Białymstoku.

Uczestnicy każdego dnia gromadzili się na Boskiej Liturgii podczas, której księża wygłaszali do nich tematyczne homilie. Ks. Roman Storoniak wygłosił konferencje dotyczące rozumienia tego co odbywa się w czasie Liturgii. Pod opieką przewodnika uczestnicy zwiedzili Iławę, nie zabrakło wspólnego śpiewania przy ognisku, gier i zabaw dostępnych na terenie ośrodka. Niewątpliwie dla wielu uczestników atrakcją było niejednokrotne płynięcie statkiem.

W czwartek uczestników odwiedził ks. bp Arkadiusz Trochanowski, który wręczył puchary dla uczestników turnieju piłki nożnej rozegranego na terenie ośrodka.

Organizatorem wydarzenia jest Eparchia Olsztyńsko-Gdańska, opiekę zapewnili księża: Jarosław Gościński, Roman Storoniak, Oleh Hrytsiv, Igor Hubacz oraz o. Andrzej Zalewski SVD.