W Wielki Czwartek 29.04.2021 na zaproszenie ks. Bpa Arkadiusza Trochanowskiego do Olsztyńskiej Katedry przybyli kapłani Olsztyńsko-Gdańskiej Eparchii. Bp Arkadiusz przewodniczył Nieszporom z Liturgią św. Bazylego Wielkiego.

W trakcie swej homilii Hierarcha Olsztyńsko-Gdański zwrócił się do kapłanów swojej Eparchii między innymi taki słowami.

Dziś w Wielki Czwartek mam dobrą okazję, aby podziękować Wam drodzy Kapłani za Waszą wierną służbę w Chrystusowej winorośli, którą jest nasza Olsztyńsko-Gdańska Eparchia. W waszej codziennej i niestrudzonej posłudze w naszej Eparchii realizują się Boże dzieła, a do Nieba wznosi się chwała Pańska. Bądźcie silni wiarą, nie ustawajcie w modlitwie, bądźcie wytrwali i niestrudzeni w kapłańskiej służbie. Wieni, którzy zostali powierzeni Waszej duszpasterskiej opiece niech Was wspierają swoją współpracą oraz modlitwą.

Po zakończeniu Liturgii do zebranych kapłanów zwrócił się również proboszcz Katedry ks. Protosyncel Jan Hałuszka cytując Dialog o Kapłaństwie św. Jana Chryzostoma podkreślający godność kapłańską, a Olsztyńscy parafianie podarowali każdemu z obecnych kapłanów różę.