…загинули двох блаженних нашої Церкви, беатифіковних Папою Іваном Павлом ІІ 27 червня 2001 р. у Львові. Згинули вони одного дня, в одному місці, закатовані відділом енкаведистів.

Володимир Прийма – покровитель мирян УГКЦ

Народився 17 липня 1906 р. у с. Страдч на Яворівщині. Після закінчення дяківської бурси служив дяком і був диригентом у місцевій церкві. Брав активну участь у житті своєї парафії. Завжди й у всьому виявляв людську гідність, а свою діяльність будував на євангельських засадах.

26 червня 1941 р. його разом з о. Миколою Конрадом по-звірячому закатували енкаведисти.

Отець др Микола Конрад

Народився 16 травня 1876 р. в Струсові на Тернопільщині. Філософські й богословські студії відбував у Римі, там захистив і докторську дисертацію. У 1899 р. був рукоположений на священника. Учителював у Бережанській і Теребовлянській гімназіях. 1929 року заснував у Львові перше українське Товариство студентів католиків “Обнова”. У 1930 р. Митрополит Андрей запросив о. Конрада викладати у Львівській богословській академії, а згодом призначив його парохом у с. Страч біля Янова. Виконуючи там душпастирські обов’язки, зокрема здійснював духовну опіку над молоддю. Він, як і всюди, де працював, виявляв велику старанність і відповідальність.

Загинув мученицькою смертю від рук енкаведистів у лісі біля с. Страдч 26 червня 1941 р., коли повертався від хворої жінки, що потребувала св. сповіді.

(Інститут Історії Церкви

 Українського Католицького Університету)

Блаженні о. Микола Конрад і дяк Володимир Прийма похоронені у підльвівському селі Страдчі, де отець Микола був парохом. Мощі дяка Прийми запечатані у вівтарі в страдецькій церкві, натомість отця Конрада спочивають у могилі на прицерковному кладовищі. Довкола страдецької гори віряни жертвували Хресну Дорогу, до якої кожного дня йдуть прощі, щоби помолитися у цьому місці, а також відвідати печерний монастир з ХІІІ ст.

[cвітлини: ікони блаженних о. Миколи Конрада і дяка Володимира Прийми; Страдч –  церква Успіння Пресвятої Богородиці; іконостас; жертовник у страдецькій церкві з запечатаними мощами блаженного Володимира Прийми; могила блаженного отця Миколи Конрада на страдецькому цвинтарі, стація Хресної Дороги на страдецькій горі]