31 października wspólnota greckokatolickiej parafii pw. Opieki Matki Bożej świętowała odpust parafialny. Uroczystościom przewodniczył Bp Arkadiusz Trochanowski. Obecni byli parafianie godkowskiej i sąsiednich parafii, a także Wójt Gminy Godkowo p. Andrzej Bondaruk z małżonką.

Hierarchę powitali chlebem i solą parafianie oraz najmłodsi przedstawiciele godkowskiej wspólnoty. Proboszcz Parafii ks. Mitrat Andrzej Sroka w słowach przywitania skierowanych do biskupa podkreślił wyjątkowość godkowskiej świątyni opisując wydarzenia związane z przeniesieniem świątyni z miejscowości Kupna na południu Polski.

W swej homilii Biskup Arkadiusz nawiązywał do swojej wizyty ad limina apostolorum wspominając słowa papieża, który powiedział biskupom, że Kościół potrzebuje dzisiaj świadectwa wiary małych wspólnot. Na zakończenie wybrzmiały życzenia wielu i obfitych lat dla hierarchii kościelnej, całej naszej eparchii, wiernych parafii, chóru parafialnego oraz asysty liturgicznej składającej się zarówno z chłopców jak i dziewcząt.

Wiele ciepłych słów usłyszał również Ks. Roman Storoniak (wieloletni wikariusz i katecheta w Godkowie, a obecnie proboszcz w Morągu i Ornecie) z okazji swych 40 urodzin.

Na zakończenie wszyscy przystąpili do myrowania. Po uroczystości wierni spotkali się na przygotowanym przez parafian poczęstunku.