Субота 20 листопада 2021 р.  В ольштинському Соборі Покрови Пресвятої Богородиці була відслужена літургія в наміренні Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії. Був це літургійний спомин блаженної сестри Йосафати (Михайлини) Гордашевської, яка була першою монахинею Згромадження.

Літургію 20 листопада очолив Владика Аркадій Трохановський у співслужінні протосинкела, пароха ольштинського Собору, о. Івана Галушки. У проповіді під час Божественної Літургії Владика Аркадій, між іншими, сказав: «Сестра жила не тільки у втихомиренні й молитовному усамітненні, а ще й активною працею. Сестра Йосафата супроводжувалася словами: „Намагатимуся якнайкраще виконувати свої щоденні обов`язки, пам`ятаючи, що Бог дивиться на мене.” А інші, ось такі: „Якщо бачиш у комусь щось добре – наслідуй це.”У її житті виповнилася Божа воля – по перше: служіння. Служити, де найбільша потреба, а все на славу Божу.  По друге – це богопосвячена жінка. Вона служила у монастирях у Львові, Станіславові, Трускавці та Бережанах. Це час сповнений апостольської праці серед народу на найважчих місіях: дитячі доми, духовна семінарія; вона вчила дітей в школі, чи відкривла новий монастир в Бережанах.  По третє – героїна вірність у випробуваннях. Вона продовжує своє життя у глибокій посвяті. Чекала довго на рішення, щоби скласти вічні обіти, але також і це виповнилося. У 1914 р. важко занедужала на туберкульоз кісток. Терпіла. Померла 1919 р. в свято Благовіщення».

«Це дуже позитивно, коли на дорозі життя людина досвідчує служіння сестер-монахинь. Я також цього досвідчив, тому що в роках навчання у початковій школі катехизи вчила мене сестра з чину сестер Василіянок, с. Ольга Гайдукевич. Вчила любити Бога, вчила любити читати Святе Письмо, вчила любити Церкву, яка тоді діяла підпільно, але глибоко вірила, що Церква веде до спасіння. Це залишилося мені і постійно їде зі мною».

Сестра Йосафата Гордашевська – співзасновниця нового Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії, яке так глибоко вписалося в життя нашої Церкви та народу. Ми можемо сказати – велику працю виконували та надалі виконують до сьогодні Сестри. В особливий спосіб треба подякувати Сестрам Служебницям, за їхнє служіння, за їхню присутність поміж нами, за свідоцтво молитви, і за різні форми праці, яких іноді де бачимо, а потім радіємо й тішимося, що щось виглядає дуже добре. А за оцим стоять Сестри Служебниці. І приймаємо їхню працю з пошаною: катехизують, опікуються хворими, самотніми людьми, розмовляють з кожним, хто приходить і просить про поміч. 

Дорогі у Христі!

«Чого сьогодні бажати Сестрам? Найперше, щоби надалі були свідками віри і тим ділилися з нами. Далі, щоби розквітало Згромадження почерез нові покликання. Вкінці бажаю багато здоров`я, сили, оптимізму, терпеливості та витривалості. А всім нам так, як бажала цього сестра Йосафата: „Йти за Божим покликом, служити, де найбільша потреба, у героїчній вірності Божому поклику.” Помагати безпритульним, хворим, немічним, взаємно катехизувати себе, вчити молитви. Бути людиною відкритою на Бога. Мати серце відкрите для другої людини. Навіть для того, хто чужий нам, кого не знаємо, а він може потребувати нашої допомоги. Сестра Йосафата була як ангел, що так непомітно, але духовно і почерез свідомість присутності, допомагала іншим. Показала, що треба заопікуватися другими, щоби кожен відчув любов, відчув Божу присутність».

Після літургії у храмі, була ще молитва перед мощами та іконою блаженної Йосафати. Владика Аркадій з о. Іваном молилися про заступництво бл. Йосафати з проханням припинення пандемії та про Божу ласку для усіх вірян ольштинської парафії.

(ред. ВАТ)

Фото: с. Оксана Ващур

Categories: Katedra