У п’ятницю 26 листопада 2021 р. у варшавському Свято-Успенському монастирі Чину Святого Василія Великого Великою Вечірнею з Литією в честь св. священномученика Йосафата, архієпископа Полоцького, почалося святкування Ювілею 300-ліття присутності монахів Василіянського чину в Варшаві. Вечірню відслужив Протоігумен Василіянського чину в Польщі – ієром. Миколай Козіцький ЧСВВ.

27 листопада о год. 10:00 в монастирському храмі була відслужена подячна Божественна Літургія,  яку очолив Високопреосвященніший Митрополит Пере­ми­сько-Варшав­ський – архієпископ Євген Попович у співслужіння Преосвященного Владики Аркадія Трохановського – єпископа Ольштинсько-Ґданського, протоігумена Василіянського чину в Польщі – ієром. Миколая Козіцького ЧСВВ та інших отців, що прибули на торжество.

На літургії був присутній Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Польща, високодостойний п. Андрій Дещиця.

Проповідь під час літургії виголосив Митрополит Євген Попович, який, серед іншого, пригадав історію прибуття до Варшави перших трьох ченців з Супрасля. Митрополит подякував за довголітню працю у варшавській греко-католицькій парафії, а також за невтомний труд усіх протоігуменів, ченців-священників та братів. Пригадав післявоєнну історію Чину й назвав двох єпископів: Владику Василія Медвіта та Владику Володимира Ющака, які навчалися у варшавській обителі. Нав’язав до доброго пастиря, за яким від початку йдуть ченці. Подякував також за душпастирську опіку для громадян з України, які в монастирі віднаходять для себе другий дім.

На закінчення літургії Митрополит Євген Попович нагородив почесною грамотою протоігумена о. Миколая Козицького ЧСВВ. Настоятель варшавського монастиря подякував усім прибулим за спільну молитву, та поділився рефлексією, що свято повинно було відбутися набагато більш торжественно, але пандемія на це не дозволила. Однак, можливо це був Божий задум, щоби в центрі залишилася Пресвята Євхаристія, а не додаткові заходи. Зі словами подяки до монахів звернулися представники варшавської парафії: парафіяльна рада, рух Молитва Матерів та братство св. Йосифа. Після цього подячні слова висловили ще також високодостойний п. Андрій Дещиця та настоятелька Згромадження Сестер Служебниць НДМ в Польщі с. Магдалина Ожанська.

за: bazylianie.pl

(ред. ВАТ)

foto: bazylianie.pl