Tradycją elbląskiej parafii stał się już Bożonarodzeniowy Wertep. Idea zrodziła się 8 lat temu wśród parafian by przygotowywać Wertep, w którym wspólnie mieliby kolędować rodzice wraz z dziećmi. Kolędnicy odszukują teksty zapomnianych już kolęd by na nowo rozbrzmiały. Zebrane ofiary przekazują na koszty związane z budową elbląskiej świątyni.

Z biegiem czasu Wertep przybierał coraz to nowsze formy, zaczęli się pojawiać w nim nie tylko rodzice z dziećmi, ale również i dziadkowie czy też osoby, które chciały zwyczajnie głosić Dobrą Nowinę o Bożym Narodzeniu. Do Wertepu dołączali też artyści grający na różnych instrumentach: gitara, perkusja, akordeon, klarnet.

W tym roku kolędnicy mimo świadomości tego, że nie wystąpią w innych parafiach ze względu na pandemię, mimo wszystko podjęli się trudu przygotowań by radować się wspólnie z elbląskimi parafianami. W sobotę 08.01.2022 r. po Boskiej Liturgii w murach elbląskiej cerkwi wybrzmiało wiele pięknych kolęd oraz słów wypowiedzianych i zaśpiewanych przez kolędników.

Elbląski Wertep będą mogli również zobaczyć inni ludzie, dzięki programowi TVP „Pełnia Wiary”, którego realizatorzy postanowili spędzić z kolędnikami odrobinę czasu oraz uwiecznić ich radość niesienia Dobrej Nowiny.

Categories: Parafie