Szpital to wyjątkowa placówka, a w każdym szpitalu wyjątkowym miejscem zawsze jest kaplica – podkreśla dyrektor centrum Irena Petryna. – Lekarze czy pielęgniarki wielokrotnie podkreślają, że do sukcesu potrzebna jest przede wszystkim wiedza medyczna, a także mocna wiara w to, że można wyzdrowieć. Bez tej wiary, nadziei w wyzdrowienie jest niezwykle ciężko. Ta kaplica jest miejscem nadziei, gdzie każdy może przyjść, porozmawiać z Bogiem, znaleźć ukojenie – zaznacza I. Petryna.

Nową kaplicę pobłogosławili abp Józef Górzyński, metropolita warmiński oraz bp Arkadiusz Trochanowski, eparcha olsztyńsko-gdański.

– Choroba to często jedno z najmocniejszych i najtrudniejszych doświadczeń w życiu człowieka. Kościół zawsze chce towarzyszyć swoim wiernym, dlatego w szpitalach obecni są kapelani, a także takie miejsce jak ta kaplica. To miejsce ważne nie tylko dla chorych, ale także dla personelu – podkreśla abp Górzyński.

Kaplicy patronuje św. Teresa od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza.

tekst i foto: gosc.pl Posłaniec Warmiński

Biskup Arkadiusz po odczytaniu modlitwy błogosławieństwa, wręczył na ręce p. Dyrektor, ikonę Opieki Matki Bożej jak dar dla nowej kaplicy.

Categories: Katedra