У суботу 12 грудня з год. 11:00 приходство парафії Воздвиження Чесного Хреста в Гурові Ілавецькому замінилося в студію телебачення, з якого відбулася трансляція Огляду.

Пандемія covid 19 міцно позначилася на катехизіції в цьому шкільному році. Вплинула вона також на рішення провести черговий Огляд у форматі онлайн. Однак, коли школи перейшли на дистанційне навчання здавалося, що і ця формула не спрацює. Катехити не могли зібрати дітей для реалізації своїх програм. Ті, які підготовили завдання раніше, були однак дбайливо запобігливими. 

Заздалегідь на Огляд катехити надіслали 9 фільмів. Були це: с. Йосифа Родич з Бань Мазурських, с. Олена Манькут з Венгожева і Круклянок, с. Францішка Саламашек з Гіжицька і Позезджа, п. Єва Клек з Кентшина, с. Дам’яна Вільховська і Надія Ортинська з Гурова Ілавецького, с. Юлія Ясенитська з Лєлькова і о. Роман Стороняк з Моронга-Орнети-Ґодкова.

Тема Огляду: «Я завжди і всюди з Церквою» ставила перед катехитами вимогу вказати цінність Церкви як храму, Церкви як спільноти, Церкви як засобу на шляху спасіння християнина. Як справилися з тим завданням поодинокі групи, залишаю для особистої оцінки глядача.

Катехити, це не фільмові сценаристи, режисери чи оператори камери. Однак їх відвага та сміливість, з якою реалізували свої проекти, заслуговує на визнання.

Сюжет про Огляд здіймало TVP 3 Olsztyn. Буде його можна побачити у вівторок о 18:30.

Від організаторів сердечно дякую катехитам та учням за підготовлення програм. Дякую батькам та технічному персоналу, який допомагав катехитам в здійманню фільмів. Надіюся з Вами, що черговий Огляд відбудеться стаціонарно і нашою присутністю будемо могли знов відкривати багатство, яким є спільнота-Церква.    

оіл

Огляд можна подивитися за адресою: