W wielką Sobotę Jego Ekscelencja Ks. Bp Arkadiusz Trochanowski, na zaproszenie ks. Jarosława Gościńskiego, modlił się na ziemi Kujawskiej z siostrami i braćmi z Ukrainy. To pierwsza taka okazja, aby wesprzeć duchowo i modlitewnie wszystkich, którzy byli zmuszeni pozostawić Ukrainę, uciekać przed wojną i śmiercią, ratować swoje dzieci oraz samych siebie. Pierwszym miastem, które odwiedził Ks. Biskup była Lubawa. Tu Władyka po spotkaniu   i wygłoszeniu słowa, poświęcił pokarmy.

Następnie w Brodnicy była sprawowana Paschalna Służba Boża. Na wielu twarzach zgromadzonych wiernych można było zauważyć wzruszenie i łzy. Ostatnim miejscem misyjnej trasy było Jabłonowo Pomorskie. W Kościele zamkowym, oprócz uchodźców z Ukrainy, na Mszę Świętą przybyła również władza miasta w osobie Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miasta. Po Mszy Świętej i poświęceniu pokarmów ze słowem podziękowania zwrócił się Burmistrz. Wyraził zadowolenie z tego, iż Władyka przybył do sióstr i braci z Ukrainy ze słowem pokrzepienia, i zapewnienia o modlitwie.

Ks. Jarosław Gościński zaprosił wszystkich uczestników Mszy Świętej w Brodnicy na kolejną Służbę Bożą, która odbędzie się 01.05.2022r. o godz. 14.30 (Kościół Szkolny, ul. Kościelna 2)

o. Jarosław Gościński