Двадцять п’ять літ тому, 17 травня 1997 р. у парафії св. Юрія Змієборця в Лелькові було велике свято. Того дня Владика Іван Мартиняк освятив для громади новозведену парафіяльну церкву. Сама парафія була заснована на основі декрету греко-католицького Владики Перемишля Івана Мартиняка від 20 червня 1993 р.

Підвалинами храму став колишній будинок продовольчої крамниці, який відповідно для потреб парафіяльної спільноти було громадським зусиллям перебудовано й розбудовано згідно проєкту, автором якого був архітектор Богдан Боберський.

Першим парохом греко-католицької парафії в Лелькові став тодішній отець декан, парох Гурова Ілавецького, о. Юліян Ґбур. З його відходом у 1994 р. до Львова, у парафії почергово служили: о. Василь Стойка, о. Станіслав Тарапацький, о. Євген Попович. Від жовтня 1996 р. парафією завідує о. митрат Іван Лайкош.

7 травня 2022 р. у 25-ту річницю освячення храму, архиєрейську Божественну Літургію в Лелькові очолив Ольштинсько-Ґданський Владика Аркадій Трохановський. Разом з єпископом за престолом стали: о. митрат Іван Лайкош, о. декан Богдан Ситчик, о. протосинкел Іван Галушка, о. диякон Богдан П’єтночка, о. Станіслав Тарапацький, о. Артур Маслей, о. Богдан Костецький, о. Юлій Кравецький та двох римо-католицьких священників: кс. Павел Рошинський (Дембовець) і кс Артур Мізєй (Заґаї).

У проповіді до вірян та гостей парафії Владика віднісся до багатьох питань, що ними живуть усі наші громади у даний, дуже насичений гнітючими подіями час, як же відзначив: «Ми кожного дня чекаємо доброї вістки». Ольштинсько-Ґданський ординарій подякував мирянам за увагу, допомогу й молитви, що керуються до страждаючої України, й за що вдячні захисники батьківщини; розповів про св. Юрія, як приклад хороброго і мужнього воїна у визнаванні віри і глибокому переконанні до добра; згадав про біблійних Жінок Мироносиць, які стали символом вірності та любові до Бога та ближніх; нагадав, що саме даними днями згадуємо горезвісну депортаційну акцію «Вісла», її 75-річницю, яка, у певному вимірі, повинна нам пригадувати, як важливою є пам’ять, віра та любов до рідного, а своєї, переданої дідами й батьками мови, в першу чергу.

Торжественну літургію в храмі св. Юрія в Лелькові завершило грімке «Многая літа» Вселенському Архиєреєві, Блаженнішому Святославу, всім нашим єпископам, священникам, монахам, монахиням і багатостраждальному українському народу.

Після Божественної Літургії віночок пісень, приурочених Дню Матері, заспівав лельківським вірянам родинний квартет отця Богдана Костецького.

(бт)