Кирило і Методій походили з міста Солуня в Македонії, були вони синами благочестивого сотника Лева і жінки його Марії. Методій був старший, а Кирило – молодший. Вирісши, Методій вступив на військову службу. За розум і за незвичайну відвагу імператор поставив його воєводою сусідніх слов’янських земель. Так уже влаштувала Божа Премудрість, щоби майбутньому апостолові слов’ян дати нагоду навчитися слов’янської мови. Десять років управляв Методій слов’янськими землями, а потім покинув світ, почесті і статки та пішов на пустельну гору Олімп і там став монахом.

В іконографії Кирило і Методій зображуються в єпископському вбранні — візантійського або латинського крою. Інколи тримають у руках модель храму. Кирило вбраний у тогу викладача, в руці тримає книгу, написану кирилицею. Їхні атрибути: хрест, книга, келих, розгорнутий сувій зі слов’янським алфавітом.

Брати Кмрило і Методій відомі як творці слов’янського алфавіту, що ним послуговуємося до сьогодні. Кирило і Мефодій взяли за основу грецький алфавіт та адаптували його для потреб слов’ян, враховуючи фонетичний лад слов’янської мови.

В Україні щорічно 24 травня в день вшанування пам’яті святих рівноапостольних Кирила й Методія, слов’янських просвітителів та проповідників християнства,  відзначається  День Слов’янської Писемності і Культури. Цей день окрім України, святкують у Білорусії, Болгарії, Сербії, Словаччині, Македонії, Чорногорії, Чехії.