W związku z utrzymaniem obostrzeń epidemiologicznych na terenie Rzeczypospolitej Polskiej zwracamy się z uprzejmą prośbą o zastosowanie się do poniższej instrukcji.

W dniach 17-22 stycznia 2021 r. zapraszamy do osobistej modlitwy w intencji biskupa nominata ks. Arkadiusza Trochanowskiego, całego duchowieństwa oraz wiernych Eparchii Olsztyńsko-Gdańskiej odmawiając modlitwę Ojcze nasz, Zdrowaś Mario i Chwała Ojcu i Synowi… Jednocześnie prosimy kapłanów o dodanie w tych dniach w Ektenii usilnego błagania następujących wezwań:

                Ще молимося за Боже змилування, ласки, здоров’я й спасіння служи Божого ієрея Аркадія Трохановського – владики номінати нашої єпархії, щоб сповнялись добрі його прохання Господи, вислухай і помилуй.

                Ще молимось за скріплення віри, зростання в надії й жертвенности в любові, щоб наша спільнота духовенства й вірних Єпархії Ольштинсько-Ґданської удосконалювалась у святості, приносила рясні плоди духа Святого і свідчила по Його дію у житті кожного з нас, Господи, вислухай і помилуй.

W piątek 22 stycznia 2021 roku o godz. 17.00 w Olsztyńskiej katedrze odbędą się uroczyste Nieszpory. Przed nabożeństwem ks. Arkadiusz Trochanowski – biskup nominat złoży wyznanie wiary w obecności Jego Świętobliwości Patriarchy Światosława, biskupów, duchowieństwa i wiernych. Wydarzenie to będzie można śledzić na żywo poprzez kanał YouTube Olsztyńskiej Katedry.

W sobotę 23 stycznia 2021 r. o godz. 10.00 Pontyfikalna Boska Liturgia z konsekracją biskupa. będzie transmitowana z na żywo przez TVP3 Olsztyn, TVP3 Gdańsk, TVP3 Szczecin, TVP3 Gorzów Wielkopolski, TVP3 Wrocław i TVP3 Rzeszów oraz w mediach społecznościowych on-line (kanał YouTube katedry).

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią do katedry w dniu święceń będą mogły wejść osoby, które zadeklarowały swoją obecność w uroczystości prosimy przybyć do katedry do godziny 9.45. Wszystkich wiernych zapraszamy do wspólnej modlitwy z rodzinami w domach.

UWAGA

Wszystkich, których przybędą na uroczystości informujemy o obowiązkowym zachowaniu wszelkich norm bezpieczeństwa (zachowanie odpowiedniej odległości, zakrywanie ust i nosa, dezynfekcja rąk przy wejściu).