W Kruzach, w Publicznym Specjalnym Katolickim Ośrodku przebywa grupa dzieci z Ukrainy.  Uczestnicy letniego wypoczynku, których jest 21, przybyli z Nowego Seła koło Tarnopola, z dyrektorką szkoły panią Darią Josyp oraz trzema opiekunkami. Dzieci o specjalnych potrzebach zostały zaproszone przez Starostwo Powiatu Olsztyńskiego współpracujące z niemiecką fundacją z Osnabrück oraz przy współudziale Eparchii Olsztyńsko-Gdańskiej Kościoła Greckokatolickiego.

We wtorek 19 lipca grupę dzieci, ich opiekunów oraz pracowników Ośrodka odwiedzili Ekscelencja ks. Biskup Arkadiusz Trochanowski – ordynariusz eparchii Olsztyńsko-Gdańskiej oraz Starosta Powiatu Olsztyńskiego Andrzej Abako. Była to okazja do spotkania oraz obdarowania gości z Ukrainy prezentami a także podziękowania za przyjęcie dzieci z okolic Tarnopola na letni odpoczynek. Bardzo dziękujemy dyrektor Ośrodka w Kruzach pani Agacie Milewicz i wszystkim wychowawcom za profesjonalizm, za opiekę nad dziećmi z Ukrainy, które wymagają szczególnej opieki. Ponadto dzieci mają opiekę duchową, którą wypełniają kapłani greckokatoliccy Eparchii Olsztyńsko-Gdańskiej.  

Mamy nadzieję, że pobyt w Polsce, w okolicach Olsztyna urozmaicony licznymi atrakcjami, zajęciami oraz wycieczkami na długo zostanie w pamięci. Pozwoli zregenerować siły i na jakiś czas zapomnieć o smutnych wydarzeniach na Ukrainie. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przyjazdu dzieci z Ukrainy na letni wypoczynek do Polski.

Redakcja: cerkiew.eu

Foto: uczestnicy wypoczynku

Categories: Bp Arkadiusz