Праведна Анна, мати Богородиці, була дочкою священника Матфана і дружини його Марії, з коліна Левіна, роду Ааронового. Святий праведний Іоаким, син Варпафіра, був нащадком царя Давида, якому Бог обіцяв, що від насіння його нащадків народиться Месія – цар Ізраїлів і Спаситель світу.

Подружжя Іоаким і Анна жили в Назареті Галілейському. Вони не мали дітей до старості і все життя тужили про це. Їм доводилося переносити презирство і насмішки, тому що в той час безпліддя вважалося ганьбою. Але вони ніколи не нарікали, і тільки гаряче молилися Богу, смиренно сподіваючись на Його Волю.

Одного разу, під час великого свята, дари, які праведний Іоаким взяв до Єрусалиму для принесення їх Богу, не були прийняті священником Рувімом, котрий вважав, що бездітний чоловік не може приносити жертву Богові.

Його праведна дружина Анна, дізнавшись, якого приниження зазнав її чоловік, стала в пості та молитві скорботно просити Бога про дарування їй дитини.

У пустелі, постуючи на самоті,  про те ж просив Бога і праведний Іоаким. І молитва святого  подружжя була почута  –  їм обом Ангел сповістив про те, що народиться у них Донька, яку благословить і шануватиме весь рід людський.

За велінням Небесного Вісника, праведні Іоаким і Анна зустрілися в Єрусалимі, де, за обітницею Божою, у них і народилася Донька, наречена Марією.

Святий Іоаким помер через кілька років після введення в храм Благословенної  своєї  Доньки, у 80-річному віці. Свята Анна померла у віці 70-ти років, через два роки після нього, провівши свої останні роки при храмі, поруч з Донькою.

Імператор Іустініан II (685-695; 705-711) збудував храм на честь Анни, бо праведна Анна явилась його вагітній дружини. Тіло і покривало (мафорій) Праведної Анни  були  перенесені  до Константинополя.

Свята Анна вважається покровителькою вагітних, вишивальниць і прачок.