Cанктуарій св. Володимира Великого Хрестителя Руси – України у Гданську –офіційне встановлення конкатедральної церкви Володимировим Санктуарієм, відбулось на основі довголітнього тривалого розвитку культу і почитання св. Володимира Великого, Хрестителя Руси-України, систематичної молитви за єдність усіх християн святоволодимирового хрещення Київської традиції, при співучасті Апостольства Молитви «Оранта» і «Християнського Братства св. Володимира Великого». Важливим моментом на цій дорозі вшанування св. Володимира Великого було встановлення і освячення пам’ятника – монумента св. Володимира Великого дня 23.05.2015р. з нагоди 1000-ліття його упокоєння, який знаходиться на Сквері Хрещення Руси – України перед храмом.
У неділю 13 грудня 2015 р., у день св. ап. Андрія Первозванного-Покровителя Києва і Східної Церкви, брата св. Апостола Петра, а також у день відкриття Надзвичайного Ювілею Божого Милосердя, враховуючи подію ювілейного року 1000-ліття блаженної смерті св. Володимира Великого, Кир Володимир Р. Ющак ЧСВВ, Владика тоді Вроцлавсько-Гданської Єпархії, підніс конкатедральний собор Покрови Пресвятої Богородиці у Ґданську, до гідності, рангу Санктуарію Св. Володимира Великого Хрестителя Руси-України.
Пам’ять про св. Володимира Великого залишається на віки, бо завдяки його епохального вибору народ Руси-України одержав «Великий Дар Хрещення» («Маgnum Baptismi Donum» – св. Іван Павло ІІ). Гданський пам’ятник Святому Володимирові Великому, саме цю правду про велику ласку таїнства хрещення висловлює в образотворчий спосіб. Це жест піднятих рук статуї Св. Володимира, що в одній руці тримає хрест, який пожертвує як знак примирення з Богом, а в другій пожертвує церкву як символ Церкви Христової, яка є знаком примирення між людьми й народами. Тому художня ідея пам’ятника Хрестителю Київської Русі, містить в собі синтез цих двох вимірів людського існування: по вертикалі і по горизонталі. Цей дар Хрещення вимагає від нас постійної богословської рефлексії і рецепції, у чому зможуть допомагати нам «Володимирові читання».
Незвичайний дар Санктуарія св. Володимира Великого, Хрестителя Руси-України, який сприймаємо як дар Божого Милосердя це також дар, який залишається одночасно для нас, як завдання для подальшого плекання, поглиблювання, та поширення культу св. Володимира і його наслідування.
Постійно заохочуємо і запрошуємо всіх бажаючих до Ґданська для молитовних відвідин і прощ, так індивідуально, як і в групах – до святого Володимира-Василія, творця християнської європейської України, та співтворця християнської Європи.
о. Мітрат Йосиф Улицький, Парох Конкатедральної Греко-Католицької Парафії Покрови Пресв. Богородиці у Ґданську