Єпархіальний Санктуарій св. Володимира Великого Хрестителя Руси-України запрошує усіх бажаючих  до спільної молитви за єдність Церкви і народу, та за мир в Україні і світі.

  1. Молитва за єдність усіх християн

Кожний четвер у день почитання апостолів Христових згадуючи також діяльність рівноапостольного св. Володимир Великого Хрестителя Руси – України заносимо молитви перед обличчя Бога Отця за єдність усіх християн, якої бажав і за яку моливсь сам Ісус Христос.

  • Молитва за єдність усіх Дітей Святоволодимирового Хрещення Київської Традиції

    Кожного 13-го числа, кожного місяця – відбуваються регулярно спільні моління у нашому гданському конкатедральному храмі, біля якого встановлено пам’ятник св. Володимира Великого з нагоди 1000-ліття його блаженної кончини. Богослужіння тоді стужаться за таким порядком:

год. 16.30 – Cв. Вервиця з Апостольством Молитви «Оранта»
год. 17.00 – Свята Божественна Літургія
год. 17.45 – Акафіст Покрову Пресвятої Богородиці /Молебен до ….. , і Молитва за єдність усіх Дітей Святоволодимирового Хрещення Київської Традиції

У суботи і неділі моління за вище наведеним порядком починаються з години 09.30.

***

Для інформації, варто згадати, що в Україні ідея молитви за всіх християн була започаткована після перемоги Помаранчевої Революції, у травні 2005р. Вірні різних конфесій України: УПЦ КП, УАПЦ, УПЦ МП, УГКЦ і РКЦ, вирішили зустрічатись кожного 13-го числа місяця, на спільній молитві у Києві, на Софійському Майдані, поруч Собору Св. Софії, в єднанні зі Софійською Орантою – Богородицею, Покровою, якій благовірний князь київський, Ярослав Володимирович – Мудрий (+1054), посвятив народ і державу Руси-України (1037p.).

День молитви кожного 13-го місяця посередньо асоціюється ініціаторам спільних молінь із подією Марійських Явлінь у Фатімі в 1917р. Саме підчас одного iз цих явлінь – 13.07.1917р. Богородиця закликала світ молитися за навернення Росії. Цікавим є факт, що на чергові явління Приснодіва Марія вибрала саме число – 13, яке візійoнерка, с. Лючія пояснює тим, що одиничка – 1, вказує на Одного Бога, а цифра – 3, на Три Божі Особи.

Від 2006 року Божого у гданському храмі, а зараз Санктуаріюм Св. Володимра Великого, кожного 13-го числа кожного місяця, відбуваються спільні молитви за єдність усіх Дітей Святоволодимирового Хрещення Київської Традиції – за єдність Церкви і народу, та за мир в Україні і світі.

Звертаємось із запрошенням до нашого Єпархіального Санктуарію Св. Володимира В. у Гданську та із закликом до всіх небайдужих, до спільної участі у тій щомісячній, всеєпархіальній, всецерковній молитві за єдність Церкви і Народу, а також за мир і поєднання в Україні та світі, щоб невтомно заносити наші прохання і турботи під Покров Непорочного Серця Марії, та на прославу Єдиного Бога у Пресвятої Тройці.

  • День покровителя санктуаріюм св. Володимира Великого в віднесені до відзначення дня хрещення Руси – України.

У визначену неділю липня / серпня.

Відновлення хресних обітниць, благословення і посвячення води біля пам’ятника св. Володимиру Великому і освячення водою вірних.

За словами Патріярха Святослава тим Чином відновлення хресних обітниць  «Так ми прагнемо передусім висловити вдячність Небесному Отцеві за «великий дар Хрещення», якого удостоївся наш народ, як рівно ж − який ми самі свого часу прийняли у святій Церкві … Нехай світло Євангелія Христового, яке просвітило наш народ і кожного з нас у святому Хрещенні, стане дороговказом у нашому християнському житті»* Чин відновлення хрещальних обітниць -трикратне відречення від злого та тричі приречення єдності з Христом, щоб оповістися за добром. Саме щоденне християнське життя це властиво боротьба добра зі злом. Це змагання добра зі злом стосується кожного а за словами Христа зло можна перемогти тільки добром.

*Лист до греко-католицьких душпастирів з нагоди свята Святого рівноапостольного князя Володимира, Хрестителя Русі-України, 2012 р.Б., Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ