Божественну Літургію у неділю про Самарянку (30 травня)в ольштинському соборі Покрови Пресвятої Богородиці очолив єпарх Ольштинсько-Ґданської єпархії Владика Аркадій Трохановський. При престолі співслужив парох катедри о. Іван Галушка, а у Тайні Покаяння служив о. Станіслав Тарапацький.

У проповіді до вірян Владика Аркадій, між іншими, відзначив: «Сьогодні ми чули історію про жінку, яка зустрічає біля криниці, з якої набирала води, Ісуса Христа. Була дуже здивована тим, що у цьому місці і в таку пору, в само полудне, зустрічає невідомого їй чоловіка. Вона приходить самотньо, тому що свідома своєї слабкості, того, що її дотеперішнє життя не вписується у загально прийняті норми. Соромиться людей, не хоче щоби її докоряти, що не повинна так жити. Не хоче зустрічатися з людьми. Це її вибір, але одночасно у розмові з Ісусом говорить, що очікує на прихід Месії. Щойно тоді зможе зрозуміти чим є правда, тому відзначає: „Прийде й об`явить нам усе….”. Ця жінка не вірила людям, але була готова послухати того, який приходить від Бога.

На початку розмови видно, що жінка думає про матеріальні речі, приземні, але Христос веде мову про духовні, вічні справи. Вона виявляє своє земське розуміння речей. Розуміє, щоби вгасити спрагу, треба черпати воду. Щойно з плином розмови відкриваються її очі на правду. Зокрема, коли Христос говорить про її життя. Христос показує, що треба дійсно черпати, але з того, що дає Бог. Христос хотів, щоби вона в цей спосіб почала говорити з юдеєм, з яким не бажала говорити. А скільки ж і в нашому житті такий подій?

Історія жінки-самарянки дає нам зрозуміти, що кожному потрібна ясність, правда, навіть коли життя стається дуже складним. Думаю, що зокрема тоді виринає бажання почути правду про те, що покращити, що змінити, щоби вийти з незавидного становища.

Ісус показує такий образ жінці. Маємо щось важливішого. Це обіцянка вічного життя, але вже тут на землі. Ця обіцянка – запрошення зробити життя чимось добрим і гідним. Не треба витрачати зусиль на погані речі, але думати про те, що добре.

Папа Франциск, щоб підтримати християн на дусі під час пандемії, також наголосив на цьому, що на кожного християнина чекає життя вічне. Це надія, що у важкі хвилини нам не можна втрачати мети з поля зору й впевнено йти до неї. Не втрачати віри та зберігати правду. Сьогоднішня Євангелія вчить нас, щоби мати свідомість, що ніколи не пізно встати з гріха, щоби користати з Божого милосердя, хоча, можливо, на початку правда може заболіти. Учімося бути відкритими на Божу правду. Хочемо бути чесними супроти себе та ближніх. Це має допомагати нам мати таку глибоку свідомість усього, що найважливіше у житті. Постійно маємо повертати до правди в нашому житті. Тоді будемо розуміти, що брехня, це зло і не повинні ми їй піддаватися».

Після літургії в парафіяльних приміщеннях відбулася громадська зустріч «на солодко». У зустрічі взяло участь чимало пенсіонерів, пристрасно говорили про плани зорганізувати спільний виїзд на рідні землі. У зустрічі також взяв участь Владика Аркадій.

(ред.)