«З нами Бог, розумійте народи і покоряйтеся  – бо з нами Бог!» – співаючи слова цієї молитви Національна Капела Бандуристів України ім. Г. І. Майбороди з Києва почала 3 червня благодійний концерт «З Україною в серці» у конкатедральному соборі Ольштинсько–Ґданської Єпархії в Гданську.

Капела, заснована у Києві 1918 р. видатним українським бандуристом В. Ємцем, є унікальним явищем культурної спадщини нашого народу. Сьогодні вона працює під художнім керівництвом головного диригента Юрія Курача і налічує 50 виконавців. З історії колективу можемо довідатися, що під час війни у 1941-1942 рр. капела неофіційно вела концертну діяльність серед частин УПА, а після виїзду до Німеччини, у таборах остарбайтерів.

Концерт бандуристів приніс ґданським слухачам багато гарних вражень, а величний характер композицій та козацький стиль виконуваних творів викликав захоплення і бурхливі оплески, якими були обдаровані артисти.

На завершення заходу до присутніх звернувся Владика Ольштинсько–Ґданської Єпархії Кир Аркадій Торхановський, який подякував бандурстам за цей гарний концерт, за це, що своїми виступами несуть українського духа по всьому світу, а вірянам подякував за дотеперішню, і заохотив до дальшої праці на благо українського народу і славу Божу.

Метою благодійного концерту було зібрання коштів на Збройні Сили України. Організаторами заходу були: Поморський Воєвода, Консульcтво України в Ґданську, Поморській Відділ Об’єднання Українців в Польщі та греко-католицька парафія св. Варфоломея і Покрови Пресвятої Богорoдиці в Ґданську.

cerkiew.gdansk.domiwka.info